W naszej ofercie posiadamy maszyny pakujące w folię i w papier światowych producentów, jak Buhrs, CMC czy Sitma.

 

 

Buhrs

Przykładowe modele to Buhrs 1000, Buhrs 3000, Buhrs 4000, Buhrs 4500 czy Buhrs 4700.

Za pomocą Buhrs 1000 można spakować w folię książki, czasopisma, broszury. Moduł pakujący został wyposażony w serwonapęd, co daje wysoką jakość i solidność zapakowanego produktu. Odwijak z systemem kontroli napięcia standardowo jest już wyposażony w funkcję wykrywania końca roli. Motoryczne ustawienia w połączeniu z ustawieniem pracy na panelu dotykowym pozwalają na szybsze i łatwiejsze ustawienia maszyny.

Buhrs 3000 to system pakowania w folię i w papier czasopism, książek i broszur. Foliowanie opcjonalne bez zakładek, z podłużną perforacją pozwala na łatwe otwarcie opakowania. Jest to unikalna kombinacja pozwalająca pracować zarówno z folią, jak i z papierem w jednym systemie. Zmiana trwa od 10 do 30 minut w zależności od zlecenia.
Pakowanie w papier umożliwia także stworzenie spersonalizowanej koperty niezależnie od rozmiaru. Tym sposobem pozwala na bycie bardziej kreatywnym w obszarze bezpośredniego marketingu i na zaoszczędzenie kosztów związanych z magazynowaniem i obsługą kopert.
Odwijak z systemem kontroli napięcia wstęgi standardowo jest wyposażony w pneumatyczne rolki dla szybszej zmiany. Motoryczne ustawienia w połączeniu z ustawieniem pracy na panelu dotykowym pozwalają na szybsze i łatwiejsze ustawienia maszyny. System kontroli Siemens i serwonapęd pozwalają na najwyższą jakość końcowego produktu.

Buhrs 4000 to rodzina systemów do pakowania w folię i papier, a także systemy kopertowania, które obejmuje następujące rozwiązania:

 • Buhrs 4000 - system pakowania w folię i w papier dla mailingu bezpośredniego, czasopism, katalogów, itp.
 • Buhrs 4200 - system pakowania w folię gazet
 • Buhrs 4500 - system kopertujący
 • Buhrs 4700 - system pakowania w folię broszur reklamowych i innych przesyłek adresowanych i bezadresowych.

 

Buhrs 4000 - niskie ergonomiczne dokładanie podajników, mobilne podajniki, moduł pakujący z serwonapędem i nowy kontroler danych Buhrs (Buhrs Data Controller - BDC) zostały połączone w jedność dając niezwykle elastyczne rozwiązanie. Seria Buhrs 4000 oznacza znacznie zwiększoną produktywność - różne ustawienia prac mogą zostać przeprowadzone podczas biegu maszyny! Wszystko to możliwe dzięki: automatycznej synchronizacji podajników (AFS) z łańcuchem transportującym i aktywowaniu kontrolera (BDC) sterowanego bazą danych.
Poprzez mierzenie długości produktu zaraz przed sekcją pakowania funkcja AWS umożliwia automatyczne ustawienie sekcji pakującej w procesie, gdzie ewentualnie także pozycja zgrzewania jest automatycznie dopasowywana. W połączeniu z BuhrsWrap jest możliwe pakowanie bez zakładki.
Do cech Buhrs 4000 (jako opcja) należy:

 • automatyczna synchronizacja podajnika (AFS) - format dokumentu jest rozpoznawany przez czujnik zamontowany w prowadnicy.
 • automatyczne ustawienie sekcji pakującej (AWS) - funkcja ta podczas działania maszyny automatycznie ustawia kilka ustawień i parametrów, tj.: sekcję pozycjonowania produktu, długość pakowania, a także posuw zgrzewania i pozycję separacji.
 • Buhrs Data Controller (BDC) z połączeniem z bazą danych - to kontroler bazy danych. Podgląd pracy i produkcji. Baza danych produkcji klienta jest przetwarzana i wszystkie dane związane z produkcją i maszyną są podczas produkcji zebrane i zapisane.
 • mobilne podajniki do podawania z lewej, prawej albo inline. Zmiana pozycji podajnika nie trwa dłużej jak 1 minutę.

Systemy Buhrs 4000 są wyposażone w:

 • mobilne podajniki z serwonapędem
 • niskie dokładanie, aby ułatwić ładowanie i ergonomiczną pracę.
 • zabieraki (sprężynowe)
 • sekcja pozycjonowania produktu (PPU)
 • panel sterujący z ekranem dotykowym do wyświetlania i wprowadzania zapisywalnych ustawień dla danej pracy.

 

Buhrs 4500 to system kopertujący powyżej 30 stacji dokładek, zaawansowanym ink-jet'em, z możliwością etykietowania przesyłek i z możliwością pakowania w folię albo papier - to tzw. system co-mailing.
Co-mailing łączy pojedyncze elementy przesyłki w nowy, lepiej posortowany pakiet i ma to duży wpływ na sortowanie po kodach oraz wysyłkę. Powoduje to znaczne oszczędności.
Możliwość pakowania w folię jest bardzo ważną cechą znacząco zwiększającą wykorzystanie systemu Buhrs 4500 i czyni taką inwestycję jeszcze bardziej zasadną.
Dzięki modułowej konstrukcji można skonfigurować system do swoich potrzeb. System ten posiada niską sekcję zbierania, automatyczną synchronizację podajników oraz pojedynczo sterowane podajniki przez Buhrs System Controller.

Buhrs 4700 to system pakowania w folię i w papier, który został specjalnie zaprojektowany dla lettershop'ów do dystrybucji bezadresowych i adresowych pakietów, broszur oraz przesyłek reklamowych.
W tym systemie połączono niską sekcję zbierania z mobilnymi podajnikami, modułem pakującym z serwonapędem i nowym Buhrs System Controller.
Buhrs 4700 pozwala na zmianę pracy bez konieczności zatrzymania maszyny, co znacznie zwiększa produktywność. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy przetwarzane są mailingi promocyjne składające się z selektywnie wybranych materiałów dla różnych stref.
Zmiana jednej pracy na drugą dokonywana jest podczas pracy maszyny. Możliwe jest to dzięki automatycznej synchronizacji podajników (AFS) z łańcuchem transportującym i są włączone automatycznie bazując na informacji z bazy danych (BSC).
Poprzez mierzenie długości produktu zaraz przed sekcją pakowania funkcja AWS umożliwia automatyczne ustawienie sekcji pakującej w procesie, gdzie ewentualnie także pozycja zgrzewania jest automatycznie dopasowywana. W połączeniu z BuhrsWrap jest możliwe pakowanie bez zakładki.

 

CMC

Wyróżniamy tutaj następujące modele:
systemy pakujące w papier: CMC JWR, CMC One i CMC Polyjet.
systemy pakujące w folię: CMC JWR/L, CMC One, CMC Practica, CMC 2000, CMC 2500 i CMC 2800/3200.

CMC JWR to systemy pakujące w papier, które cechują się dodaniem personalizacji, dużą prędkością zwiększając tym samym efektywność lettershop'ów i ich produktywność. Zaprojektowany tak, by był przyjazny w obsłudze operatorowi. To system o modułowej konstrukcji, zatem może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb.
System ten pozwala na stworzenie koperty w procesie in-line. Koperty są owinięte wokół zawartości ze wstęgi, która jest następnie zaklejona i rozdzielana na poszczególne przesyłki za pomocą szybkiego rotacyjnego przekrawacza.
System ten kontynuuje rozwój poprzez zintegrowanie kolorowego druku cyfrowego, aby stworzyć unikalny system umożliwiający wykorzystanie możliwości transpromo w konwersji kopert w opłacalne, spersonalizowane narzędzie marketingowe, które zwiększy odsetek odpowiedzi.
System ten może przetwarzać z wysoką elastycznością w zależności od procesu drukowania i wymagań klientów.

 • drukowana offsetowo z roli koperta z okienkiem - tradycyjny mailing
 • drukowana offsetowo z roli koperta z adresowaniem za pomocą ink-jet in-line - wykończona adresowaniem na awersie
 • self mailer z selektywną dokładką - oszczędność kosztów materiału
 • drukowanie kopert w kolorze in-line z dokumentami pre-print - więcej niż tylko personalizacja koperty adresem
 • cyfrowo drukowane dokumenty i koperty ze wstęgi z automatyczną synchronizacją - najwyższy poziom personalizacji dokumentu i koperty.

JWR może zostać wyposażony w różne podajniki obsługujące szeroki rodzaj materiałów, jak: podajniki rotacyjne, cierne, wahadłowe (grubsze, sztywniejsze produkty), pick&place (karty i gadżety).
Dotykowy panel sterujący pozwala na dokonanie ustawień, w tym także rozmiaru kopert.


CMC One to system pakujący w folię i w papier. Kontrola odbywa się przez system komputerowy. Zaprojektowany tak, by był przyjazny w obsłudze operatorowi. To system o modułowej konstrukcji, zatem może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb.
System jest wyposażony zarówno w system klejenia/szybki przekrawacz rotacyjny do papieru i zgrzewarkę wzdłużną/poprzeczną do folii. Zmiana z papieru na folię i z powrotem jest bardzo łatwa do wykonania poprzez założenie nowego materiału i ustawieniom standardowym dokonywanym na dotykowym panelu sterującym.
CMC One może zostać wyposażony w różne podajniki obsługujące szeroki rodzaj materiałów, jak: podajniki rotacyjne, cierne, wahadłowe (grubsze, sztywniejsze produkty), pick&place (karty i gadżety).
Dotykowy panel sterujący pozwala na dokonanie ustawień, w tym także rozmiaru kopert.CMC Polyjet
to system do pakowania w papier, przy czym przetwarzanym papierem jest papier ciągły. Papier do spakowania pochodzi bezpośrednio z zewnętrznego odwijaka.
Wyprzedzając tradycyjne maszyny kopertujące, tutaj rola może być już zadrukowana, drukowana podczas produkcji, albo mieć okno podobne do standardowych kopert.
System in-line Polyjet tworzy kopertę wokół produktu używając do tego papieru z roli.

CMC JWR/L to kompaktowy system pakujący do szerokich formatów zaprojektowana specjalnie do pracy w liniach produkujących gazety i może współpracować z niezliczoną ilością systemów transportujących, łącznie z odwijakami, kopertownicami i różnymi stołami odbiorczymi, co daje kompletne rozwiązanie in-line.
System CMC JWR/L to niespotykana szybkość, która osiągana jest dzięki zastosowanej najnowszej technologii serwonapędu.
System ten może być wyposażony w wiele różnych podjaników rotacyjnych i wahadłowych. Zaprojektowany tak, by był przyjazny i prosty w obsłudze dzięki dotykowemu panelowi sterującemu.
JWR /L może być wyposażony w podwójny system układania do automatycznego tworzenie pakietów, z lub bez taśmy i może być zintegrowany z innymi systemami wykończeniowymi dla kompletnego rozwiązania.

 

CMC Practica to kompaktowy automatyczny system do pakowania w folię magazynów, gazet, katalogów i direct mail (przesyłki bezpośrednie). To system przeznaczony dla firm rozpoczynających działalność albo posiadających niezbyt duże nakłady. Z uwagi na atrakcyjny stosunek "cena do wydajności" oraz przyjazną operatorowi konstrukcję, jest bardzo popularnym systemem. Ustawienia dokonywane są na dotykowym panelu sterującym.
Dzięki podciśnieniowemu systemowi prowadzenia folii pozwala na pakowanie produktów o dowolnym kształcie. Zgrzewanie wzdłużne albo poprzeczne. System może zostać wyposażony aż do 6 podajników rotacyjnych z czujnikami podwójnego pobrania albo braku pobrania czy podajnik wahadłowy. System można rozbudowywać, np. o otwieracz pierwszej strony, system wklejania płyt lub kart, system rozpoznawania zadrukowanej folii, systemy adresowania i personalizacji, itp.

Practica może zostać wyposażona w różne moduły wyjściowe, jak tunel obkurczający, stoły odbiorcze, układarki, wiązarki z albo bez taśmy.
CMC 2000 to średniej klasy automatyczny system pakujący w folię magazynów, gazet, katalogów i direct mail (przesyłki bezpośrednie) w przystępnej cenie. Modułowa konstrukcja umożliwia jego rozbudowę. Zewnętrzny odwijak folii jest standardowym, pozwalającym na użycie rolek o większej średnicy, umożliwia dla opcji folii stretch tworzenie pakietów bez zakładek, co wpływa na redukcję użycia folii. Konstrukcja jest przyjazna operatorowi, a czas potrzebny do ustawień jest krótki. Dotykowy panel sterujący służy do dokonywania ustawień. Zgrzewanie wzdłużne albo poprzeczne.
System może zostać wyposażony w podajniki rotacyjne z czujnikami podwójnego pobrania albo braku pobrania czy podajnik wahadłowy. System można rozbudowywać, np. o otwieracz pierwszej strony do wkładania elementu wewnątrz głównego produktu, system wklejania płyt lub kart, system rozpoznawania zadrukowanej folii, systemy adresowania i personalizacji, zgrzewanie boczne, itp.
CMC 2000 może zostać wyposażona w różne moduły wyjściowe, jak tunel obkurczający, stoły odbiorcze, układarki, wiązarki z albo bez taśmy.

 

CMC 2500 jest nie tylko elastyczna, ale zapewnia obniżony czas ustawień i zwiększoną produktywność pakowanych produktów. Zaawansowana kontrola oraz śledzenie produktów czynią ten system właściwym do najbardziej złożonych prac, które wymagają systemu odczytu, selekcję, matching, nanoszenia atramentu, sortowanie po kodach pocztowych, itp.
Dzięki zastosowaniu technologii serwo obniżony został koszt eksploatacji. Konstrukcja jest przyjazna operatorowi. Dotykowy panel sterujący służy do dokonywania ustawień. Zgrzewanie wzdłużne albo poprzeczne. Zewnętrzny odwijak folii jest standardowym, pozwalającym na użycie rolek o większej średnicy, umożliwia dla opcji folii stretch tworzenie pakietów bez zakładek, co wpływa na redukcję użycia folii.
System może zostać wyposażony w podajniki rotacyjne z czujnikami podwójnego pobrania albo braku pobrania czy podajnik wahadłowy, a także w podajniki do różnych gadżetów. Modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowanie systemu, np. o otwieracz pierwszej strony do wkładania elementu wewnątrz głównego produktu, system wklejania płyt lub kart, system rozpoznawania zadrukowanej folii, systemy adresowania i personalizacji, zgrzewanie boczne, czy w wersję "WIDE" dla gazet do zapakowania grzbietem.
CMC 2000 może zostać wyposażona w różne moduły wyjściowe, jak tunel obkurczający, stoły odbiorcze, układarki, wiązarki z albo bez taśmy.


CMC 2800/3200 to bardzo wydajne i nowoczesny systemy do pakowania w folię. Są to w pełni systemy sterujące serwo, które nie tylko zapewniają elastyczność i wydajność, ale zapewniają minimalny czas potrzebny do dokonania ustawień i zmian, redukcję kosztów eksploatacji, rozbudowę dzięki modułowej konstrukcji. System może zostać wyposażony w podajniki rotacyjne z czujnikami podwójnego pobrania albo braku pobrania czy podajnik wahadłowy.
Opcjonalnie można wyposażyć system w : np. o otwieracz pierwszej strony do wkładania elementu wewnątrz głównego produktu, system wklejania płyt lub kart, system rozpoznawania zadrukowanej folii, systemy adresowania i personalizacji, różne możliwości zgrzewania (boczne, środkowe, szczytem, itp.), czy w wersję "WIDE" dla gazet o kierunku poziomym.
Dotykowy panel sterujący służy do dokonywania ustawień. Zgrzewanie wzdłużne albo poprzeczne.
CMC 2800/3200 może zostać wyposażona w różne moduły wyjściowe, jak tunel obkurczający, stoły odbiorcze, układarki, wiązarki z albo bez taśmy.
CMC 3200 został wyposażony w drugą zgrzewarkę wzdłużną w celu zwiększenia prędkości do 30.000 szt./godz.

 

 

Sitma

wyróżniamy maszyny do pakowania w folię w postaci linii insertująco-pakujących oraz maszyn do pakowania stosów, a także maszyny pakujące w papier.

Maszyny pakujące w folię:
- linie insertująco-pakujące: 1005 (W15), 1150 (W18) i 1002
- do pakowania stosów: 740 TR, 740 LTR, 960H i 960-961

Maszyny pakujące w papier: WM 30, 1005 PAPER

 

1005 (W15) to rozwiązanie dedykowane do średnich nakładów. Może zapakować czasopisma, gazety i mailingi w różnych formatach. Cechuje się możliwością dopasowania linii do rodzaju produkcji dzięki podajnikom na niezależnych podstawach, które mogą być ustawione po stronach linii.
Modułowa konstrukcja umożliwia szybką rozbudowę albo uzupełnienie linii. Można wyposażyć tę maszynę w różne podajniki do zszytych lub sklejonych czasopism, gazet i wiele rodzai dokładek, jak np. płyt CD. Dodatkowo istnieje możliwość przyklejenia produktów w wyznaczonym miejscu. Do modułu pakującego można dołączyć tunel obkurczający i różne modele sztaplarki (układarka krzyżowa) w zależności od grubości produktu.
Z wyposażeniem opcjonalnym "Tightwrap" uzyskuje się możliwość ciasnego opakowania dzięki kontrolowanemu naciągowi folii. Jest także dodatkowo możliwe, aby zaadresować produkty albo za pomocą głowicy etykietującej na papier ciągły albo za pomocą drukarki inkjet.


1150 (W18) odznacza się wysoką elastycznością formatów w połączeniu z różnymi możliwościami zgrzewania: wzdłużne z zakładką, boczne, standardowe poprzeczne, a także poprzeczne do wykonania tzw. header banners (np. w celu dodania spersonalizowanej etykiety).
Linię tę można wyposażyć w różne podajniki umieszczone na własnej podstawie, z napędem mechanicznym lub z serwonapędem, a także w m.in.: system adresowania, tunele obkurczające, układarki krzyżowe, drukarki inkjet.
Z wyposażeniem opcjonalnym "Tightwrap" uzyskuje się możliwość ciasnego opakowania dzięki kontrolowanemu naciągowi folii.
Dzięki modułowej konstrukcji można dopasować linię do własnych potrzeb.
Łatwa obsługa i szybki czas zmiany na inną produkcję dzięki panelowi dotykowemu, gdzie ustawia się najważniejsze funkcje.

 
 

1002
jest systemem pakującym do szerokiego zakresu opakowań. Umożliwia pakowanie w folię elementów o zmiennych kształcie, rozmiarze i aż do 200 mm wysokie , jak książki, katalogi, czasopisma, pudełka, itp.
Dzięki modułowej konstrukcji można dopasować system do własnych potrzeb.
Umożliwia podawanie ręczne i automatyczne.
Panel dotykowy zapewnia łatwą obsługę i umożliwia ustawianie najważniejszych funkcji. Można zapisać do 15 prac.
System ten pracuje z najnowszą technologią Sitma Siemens Simotion. Możliwia jest tutaj praca in-line albo off-line.
Trzy rodzaje zgrzewania wzdłużnego, opcjonalnie możliwe wykonanie tzw. header banners (np. w celu dodania spersonalizowanej etykiety).
 
 
740 TR to niezawodna pakowaczka stosów przeznaczona dla introligatorni i w centrach mailingowych, wysyłek.
Umożliwia pakowanie w folię stosów, gazet i książek o wysokości do 350 mm i z szybkością do 25 paczek/min.
Zaprojektowana tak, aby do minimum ograniczyć marnotrawstwo folii. Kompaktowa konstrukcja 740-TR sprawia, że z łatwością będzie pasować do linii produkcyjnej, a umożliwia to szeroki wybór urządzeń podających i transportujących. Można dołączyć tę pakowaczkę do układarki krzyżowej albo do wiązarki taśmą.
Maszyna ta mierzy każdy stos i odmierza odpowiednią ilość folii, natomiast system ściskania stosów zapewnia stabilność, co ułatwia foliowanie pakietów o różnej wysokości.
Za pomocą specjalnej funkcji Two-Up istnieje możliwość jednoczesnego podawania i foliowania dwóch stosów.

 
740 LTR umożliwia całkowite zamykanie stosów, tj. zgrzew ze wszystkich stron, o wysokości do 150 mm przy prędkości do 25 paczek/min. Pakowaczka stosów przeznaczona jest dla introligatorni i w centrów mailingowych, wysyłek.
W przypadku stosów o wysokości powyżej150 mm stosuje się bezpieczne foliowanie rękawowe i obkurczanie.
Folia pozostająca przy zgrzewaniu jest automatycznie odsysana i trafia do pojemnika zbiorczego.
Kompaktowa konstrukcja 740-LTR sprawia, że z łatwością będzie pasować do linii produkcyjnej, a umożliwia to szeroki wybór urządzeń podających i transportujących. Można dołączyć tę pakowaczkę do układarki krzyżowej albo do wiązarki taśmą.


960H
to automatyczna maszyna pakująca stosy w ciągłym ruchu o wysokiej wydajności.
Pakiety mogą zostać ofoliowane rękawowo albo folia może zostać obkurczona w tunelu obkurczającym.
Unikalny system buforowania folii zapewnia precyzyjne pakowanie nawet najmniejszych produktów.
Dzięki szerokiemu wyborowi urządzeń podających i transporterów maszyna 960H może być włączona w ciąg linii produkcyjnej.

 
960-961 to automatyczna maszyna pakująca stosy w ciągłym ruchu z szybkością do 45 paczek/min.
Całkowicie zamykastosy dzięki zgrzewaniu ze wszystkich stron o wysokości do 300 mm bez konieczności obkurczania.
W przypadku stosów o wysokości powyżej 300 mm stosuje się bezpieczne foliowanie rękawowe ze zgrzewem bocznym (model 960H-961).
Dzięki szerokiemu wyborowi urządzeń podających i transporterów maszyna może być włączona w ciąg linii produkcyjnej.

WM 30 to linia pakująca w papier in-line dedykowana do dużych wolumenów dla drukarni i centrów mailingowych.
Jest to system obsługujący zarówno druki transakcyjne, jak i mailing bezpośredni. Pakuje korespondencję i dokładki "w locie", co zwiększa produktywność. Linia ta z białego papieru ciągłego produkuje koperty, co redukuje koszty obsługi mailingu. Koperty mogą zostać wyprodukowane ze skrzydełkiem, pełne albo z okienkiem adresowym. Koperta może zostać wykończona o nadruk np. loga firmy, grafiki czy tekstu.