Bell & Howell
Wyróżniamy modele takie jak np. Jumbo, Vitesse, Phillipsburg, Poststar, CEXP.
Są to maszyny dedykowane do obsługi dużych wolumenów - 1 mln korespondencji miesięcznie.
W maszynach tych stosowana jest technika ramion chwytnych pobierających dokładki, co zapewnia bezpieczeństwo pakowanego materiału. Ramiona chwytają odseparowany materiał i przenoszą go na moduł transportujący. Pozwala to także na stosowanie nietypowych materiałów, jak np. folia czy papier kredowy.
Maszyna składa się z wielu modułów - stacje dokładek, stacja kopert, moduł transportujący, miejsce kopertowania i miejsce zaklejania koperty.
Modułowa konstrukcja zapewnia elastyczność, co oznacza, że można do niej dołączyć wiele różnych modułów, jak również urządzeń, np.: obrotnica, stacja odrzucania, podajniki cierne czy wahadłowe, system kamer, skanery kodów, czy drukarkę inkjet.
Panel sterowania może zostać wyposażony w kolorowy ekran i klawiaturę z klawiszami funkcyjnymi, co zapewni pełną diagnostykę urządzenia, jak i dokonywanie statystyk dokonanych i bieżących prac.
Bardzo często stanowi maszynę bazową pracując z kanałem wejściowym np. marki Müller, czy Mathias Bäuerle, który składa się z: podajnika na dokumenty A4, modułu transportującego, akumulatora, modułu falcującego i modułu transportującego do maszyny bazowej.
Kanał ten może być wyposażony w czytnik kodów. Zadaniem kanału jest dostarczenie dokumentów do zakopertowania oraz przekazanie informacji o zawartości przesyłki w poszczególnych kopertach.
Podajnik na dokumenty jest połączony ze stacją zbierającą - tutaj następuje skompletowanie kartek wchodzących w skład dokumentu głównego.
Po dokonaniu kompletowania, przesyłka transportowana jest dalej do modułu falcującego, gdzie zostaje ona złamana do zadanego formatu. Do wyboru jest wiele złożeń, a proces jego wyboru dokonuje się w panelu sterującym podajnika dokumentów.
Następnie przez moduł transportujący przesyłka przekazywana jest na łańcuch transportujący maszyny bazowej, gdzie opcjonalnie można dodać do niej ulotki znajdujące się w stacji dokładek maszyny bazowej.
Wreszcie dochodzimy do miejsca kopertowania, gdzie przesyłka jest pakowana do koperty.
Stacje dokładek można doposażyć w podajniki niezależne, np. podajniki cierne marki Sure-Feed, dzięki czemu można pakować książki, broszury, czy płyty CD w opakowaniu.
Modułem końcowym jest stół odbiorczy, którego zadaniem jest odbiór zakopertowanej przesyłki z maszyny bazowej. Dodatkowo można wykonać tutaj proces ofrankowania albo też za pomocą systemu inkjet nanieść adres na kopertę.